This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Ranking damskich rowerów elektrycznych

Coraz więcej kobiet wybiera rowery elektryczne jako swój codzienny środek transportu. Czy najlepsze modele elektryczne różnią się czymś względem modeli dla mężczyzn? Zapraszamy na przegląd oferty. Wybierz z nami idealny rower elektryczny damski – ranking Sprint Rowery Ci w tym pomoże!
Spis treści:
- Najlepsze modele elektryczne dla kobiet – co warto wybrać?
- Funkcje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze roweru elektrycznego
- Test praktyczny – jak radzą sobie rowery elektryczne w miejskich warunkach?
- Czy rower elektryczny to dobry wybór dla początkujących rowerzystek?
- Zakończenie
Lista modeli
Najlepsze modele elektryczne dla kobiet – co warto wybrać?
W naszym zestawieniu pomagamy wybrać rower elektryczny damski. Ranking Sprint Rowery przedstawia modele, które łączą nowoczesną technologię z wygodą użytkowania. Wybraliśmy takie propozycje, które odpowiadają potrzebom aktywnych kobiet, dla których jazda jednośladem jest elementem codzienności.
Sprawdź też: Czy warto kupić rower elektryczny? Podpowiadamy!Czy rower elektryczny damski różni się jakoś znacznie od męskich wariantów? Komponenty pomiędzy tymi kategoriami jednośladów są tożsame, a główna różnica polega na stylistyce i zmienionej konstrukcji ramy.
Co ważne – w rowerach tego typu dobrze sprawdzają się silniki o mniejszej mocy, gdyż Panie są zazwyczaj bardziej filigranowe od Panów. Dzięki temu można śmiało sięgać nawet po tańsze modele bez obaw o jakość jazdy.
Trek District+ 4 Lowstep Torpedo
To wszechstronny rower elektryczny, który zaprojektowano z myślą o komfortowej jeździe w przestrzeni miejskiej.
Jego silnik Bosch Performance Line Cruise ma moc 250 W i moment obrotowy na poziomie 75 Nm. Takie parametry pozwalają na płynne i dynamiczne wspomaganie, które wystarczy w zupełności do przyjemnej jazdy w każdych warunkach.
Co ważne, bateria Bosch PowerTube występuje w kilku pojemnościach, więc możesz dostosować rower do swoich potrzeb jeszcze przed zakupem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Bosch oferuje do swoich produktów pakiet rozszerzający zasięg, który można dokupić w przyszłości.
Trek District+ 4 Lowstep Torpedo ma także wydajny system hamulców hydraulicznych. Shimano MT200 zapewnią Ci wystarczającą siłę hamowania w każdych warunkach pogodowych.
Do tego, fabrycznie zamontowane są w rowerze opony Bontrager E6 Hard-Case Lite z dodatkową ochroną przed przebiciami. Mają także pasek odblaskowy, który zwiększa Twoją widoczność po zmroku.
Od strony napędu Trek zdecydował się na najlepsze możliwe rozwiązanie stosowane w rowerach miejskich. Piasta Shimano Nexus C7000 z 5-stopniową przekładnią wewnętrzną jest elementem, który pozwala na płynną i bezproblemową zmianę biegów. Zaletą tego układu jest opcja zmiany przełożeń nawet podczas postoju, co jest przydatne na przykład na światłach.
Wewnętrzna piasta ma także dodatkową zaletę – nie wymaga częstego serwisu i regulacji. Komponenty Nexus znane są także z ich trwałości i niezawodności.
Jako element podnoszący komfort jazdy, Trek zastosował w tym modelu widelec amortyzowany SR Suntour NVX30 o skoku 60 mm. To konstrukcja, która skurczenie tłumi drgania i wstrząsy na ścieżkach rowerowych i drogach o gorszej nawierzchni.
W Trek District+ 4 nie brakuje także akcesoriów, które podnoszą jego funkcjonalność – rower ma pełny system oświetlenia, błotniki, bagażnik i stopkę. Wszystkie parametry jazdy możesz śledzić z poziomu czytelnego wyświetlacza na kierownicy Bosch Intuvia.
Jaki rower elektryczny damski jest najlepszym wyborem? Jeśli planujesz jeździć po ścieżkach rowerowych w mieście, to Trek Distict+ 4 będzie czuł się tam jak „ryba w wodzie”. To funkcjonalny i przemyślany rower dla kobiet.
Przeczytaj również: Rower elektryczny do 6000 – ranking
Trek Allant+ 6
To miejski rower elektryczny, który dzięki swojej konstrukcji jest szczególnie wygodny dla każdego, kto preferuje łatwe wsiadanie i zsiadanie z roweru. Dzięki temu jest dobrym wyborem na codzienne dojazdy do pracy i zakupy.
Zastosowany w tym modelu silnik to Bosch Performance Line CX, który generuje moc 250W i moment obrotowy na poziomie 85 Nm. To jedna z bardziej wydajnych jednostek tego typu na rynku. Wsparcie silnika elektrycznego działa do 25 km/h, co w pełni odpowiada europejskim przepisom dotyczącym rowerów elektrycznych.
Bateria Bosch PowerTube 500 Wh jest elegancko zintegrowana z ramą, a jej pojemność jest wystarczająca do tego, by planować nawet dłuższe trasy. Zasięg roweru można wydłużyć dzięki możliwości opcjonalnego rozszerzenia baterii.
Trek Allant+ 6 Lowstep ma także amortyzowany widelec SR Suntour Mobie 34 z powietrzną sprężyną o skoku 60 mm. To rozwiązanie sprawia, że rower dobrze radzi sobie na nierównościach takich, jak miejskie krawężniki czy bruk. Razem z kołami Bontrager Kovee w rozmiarze 650B i oponami o szerokości 57C, stanowią zestaw, który da Ci komfort nawet na leśnych ścieżkach.
W rowerze zastosowano 10-biegowy napęd Shimano Deore, który charakteryzuje się precyzyjną i płynną zmianą biegów. Przyda Ci się to w zróżnicowanym miejskim terenie. Taki układ pozwala na dostosowanie siły pedałowania do warunków na trasie. Co więcej, w rowerze są hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT420, które zapewniają wysoką siłę hamowania, co przyda Ci się w ruchu miejskim przy dużych prędkościach.
Allant+ 6 ma dodatkowe akcesoria, które czynią go dobrym rowerem do codziennej jazdy. Znajdziemy w nim błotniki, bagażnik kompatybilny z systemem MIK oraz zintegrowane oświetlenie zasilane z głównej baterii. Dzięki temu rower jest gotowy do jazdy niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych.
To nowoczesny rower elektryczny, który oferuje dobry balans między mocą, komfortem a wszechstronnością. Sprawdzi się zarówno podczas jazdy w mieście, jak i dłuższych wycieczek poza miasto.
Zobacz także: Polskie rowery elektryczne - 4 najlepsze marki i modele
Electra Townie Go! 5i EQ Step Thru
To wyjątkowy rower elektryczny zaprojektowany z myślą o rekreacyjnych przejażdżkach po mieście. Kto raz spróbuje jazdy na rowerach tej marki, to nie zapomni jej nigdy – komfort i wygoda to główne kryteria, które Electra bierze pod uwagę przy projektowaniu.
Jednym z wyrazów tej filozofii jest opatentowana technologia – flat foot technology, dzięki której rower jest tak wyprofilowany, by można było podeprzeć się nogą podczas postoju na światłach lub w korku.
Ten model wyposażony jest w silnik Bosch Active Line Plus o mocy 250 W, który oferuje płynne wspomaganie pedałowania do prędkości 25 km/h. Moment obrotowy na poziomie 50 Nm sprawia, że pokonywanie wzniesień i długich dystansów jest łatwe i przyjemne.
Bateria o pojemności 400 Wh zapewnia zasięg do 70 km na jednym ładowaniu, a jej pełne naładowanie trwa do 3,5 h. Dzięki możliwości łatwego demontażu baterii można ją ładować zarówno na rowerze, jak i poza nim.
Rower wyposażony jest także w piastę Shimano Nexus Inter-5E, która została specjalnie zaprojektowana z myślą o rowerach elektrycznych. Zapewnia ona płynną i bezobsługową zmianę biegów. Do tego Electra ma hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro, które gwarantują precyzję hamowania w każdych warunkach pogodowych.
Zintegrowane przednie i tylne światła LED zwiększą Twoje bezpieczeństwo po zmroku, a dodatkowo wbudowany zamek ABUS Ring Lock zapewnia bezpieczeństwo podczas krótkich postojów roweru bez opieki.
To funkcjonalny i stylowy rower elektryczny damski. Ranking nie bierze pod uwagę designu, jednak gdyby tak było to Electra dostaje 10 punktów za styl. Te rowery są piękne!
Trek Fetch+ 4
Chcesz zamienić auto na rower elektryczny damski. Jaki wybrać? Trek Fetch+ to zaawansowany rower cargo zaprojektowany z myślą o przewożeniu ładunków oraz osób, co sprawia, że jest dobrym zamiennikiem samochodu. To model stworzony dla rodzin, które potrzebują środka transportu dla dzieci i zakupów. Mimo że nie jest to typowy rower elektryczny damski, ranking musiał go uwzględnić.
Zobacz też: Rower typu cargo – co musisz o nim wiedzieć? Poznaj zalety i wady tego rozwiązania!
Napędzany jest silnikiem Bosch Performance Line Cargo o mocy 250 W i momencie obrotowym 250 W. Sprawia to, że nawet przy pełnym obciążeniu poradzi sobie bez problemu ze wzniesieniami i wymagającymi fragmentami trasy.
Zintegrowana bateria o pojemności 750 Wh zapewnia zasięg do 138 km na jednym ładowaniu. Dzięki temu Trek Fetch+ 4 jest dobrym wyborem na dłuższe trasy zarówno w mieście, jak i podmiejski rodzinny piknik.
Solidna konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie z niskim przekrokiem. Ułatwia to wsiadanie i zsiadanie nawet przy w pełni załadowanym rowerze. Przednia skrzynia ładunkowa umożliwia przewożenie nawet czwórki dzieci, a maksymalna jej ładowność wynosi aż 250 kg.
Specjalne fotele z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz opcjonalne osłony przeciwdeszczowe sprawiają, że jazda jest bezpieczna i komfortowa w każdych warunkach pogodowych.
Aby zapewnić pełną kontrolę nad rowerem, Trek Fetch+ 4 wyposażono w hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro z czterema tłoczkami. Ten system hamowania gwarantuje odpowiednią siłę i wydajność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Fetch+ 4 ma wbudowane oświetlenie led i wbudowany stojak umożliwiający stabilne parkowanie całego roweru. Kierownica wyposażona jest w Bosch Smartphone Grip, który pozwala na zamontowanie i ładowanie smartfona podczas jazdy.
To doskonała alternatywa dla samochodu. Imponująca ładowność i przemyślana konstrukcja zostały połączone z wydajnym silnikiem elektrycznym produkcji Bosch. Trek Fetch+ 4 to dobry wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
Funkcje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze roweru elektrycznego
Czy są jakieś elementy, które w szczególny sposób wpływają na jakość roweru elektrycznego? Tak! Zwróć uwagę na te trzy elementy:
Silnik i moc wspomagania
To najważniejsza część roweru elektrycznego. Im większa moc silnika i moment obrotowy, tym rower lepiej radzi sobie na wzniesieniach i podczas przyśpieszania. Konstrukcje produkcji firm takich jak Bosch, Yamacha czy Shimano są sprawdzone i udoskonalane od lat.
Jeśli interesuje Cię rower elektryczny damski, ranking uwzględnia rowery z minimalną wartością momentu obrotowego 50 Nm. Według nas jest to minimum wydajności silnika, poniżej którego jazda przestaje być komfortowa.
Pojemność baterii i zasięg
Bateria wpływa bezpośrednio na zasięg roweru. Wybieraj modele z pojemnością przynajmniej 500 Wh, co pozwoli Ci na pokonanie około 80-100 kilometrów na jednym ładowaniu.
Niektóre modele dają możliwość rozszerzenia baterii poprzez dodanie tak zwanego „battery pack” zwiększającego zasięg.
Układ hamulcowy
Bezpieczeństwo to ważna kwestia, dlatego szukaj roweru elektrycznego z hydraulicznym układem hamowania. E-bike są średnio dwa razy cięższe od zwykłych rowerów, co ma duże znaczenie przy kontroli nad rowerem przy dużych prędkościach.
Hamulce Shimano MT200 to absolutne minimum, które warto brać pod uwagę.
Test praktyczny – jak radzą sobie rowery elektryczne w miejskich warunkach?
W praktycznych testach rowery elektryczne radzą sobie rewelacyjnie w przestrzeni miejskiej i właśnie tam mają największe zastosowanie. Oszczędność czasu, zmniejszony wysiłek i przemyślane akcesoria dodatkowe sprawiają, że większość z nich może skutecznie zastąpić Ci samochód w codziennym poruszaniu się po mieście.
Do tego, rowery tego typu wyposażone są w zintegrowane oświetlenie, które pozwala na jazdę po zmroku.
Ogromne znaczenie ma także zasięg – modele z bateriami o pojemności 500 Wh oferują zasięg na poziomie między 80-100 kilometrów. W większości miast jest to wystarczająca wydajność, która nie będzie wymagała od Ciebie codziennego ładowania.
Ranking rowerów elektrycznych damskich nie uwzględnia najtańszych rowerów, jakie mamy w ofercie. Tanie konstrukcje też mają dużo sensu i warto dać im szansę, jeśli szukasz podstawowego roweru do codziennej jazdy.
Czy rower elektryczny to dobry wybór dla początkujących rowerzystek?
Rower elektryczny to dobry wybór dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania. Pod względem jazdy e-bike właściwie nie różni się od zwykłego roweru. Systemy wspomagania działają w taki sposób, by nie zaburzać naturalnych doznań z jazdy rowerem, a praca silnika jest wyczuwalna jedynie w trakcie nacisku na pedały.
Obsługa roweru elektrycznego odbywa się z poziomu czytelnego i intuicyjnego wyświetlacza. Umożliwia on kontrolę poziomu wspomagania i podgląd podstawowych parametrów jazdy, takich jak prędkość czy poziom naładowania baterii.
Co więcej, serwis rowerów elektrycznych nie różni się znacząco od serwisowania klasycznych rowerów.
Standardowe czynności, takie jak regulacja przerzutek, hamulców, czy konserwacja łańcucha, są dokładnie takie same jak w klasycznych rowerach. Różnica polega jedynie na serwisie baterii i silnika, które wymagają okresowej kontroli.
Zakończenie
Czy znalazłaś swój damski rower elektryczny? Ranking nie uwzględnia wszystkich dostępnych i wartych uwagi modeli. Wybraliśmy tylko kilka propozycji, które mogą zainteresować kobiety. Po więcej zapraszamy do naszego sklepu! Jest w czym wybierać i z pewnością znajdziesz tam odpowiedni rower dla siebie.
Do następnego!