This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Rowery szosowe – czym są?
Rower szosowy to typ roweru służący przede wszystkim do sportowej jazdy po drogach asfaltowych i gładkiej nawierzchni. Rama w rowerach szosowych jest sztywna i pozbawiona amortyzacji. Kierownica jest najczęściej gięta, aby zapewnić kolarzowi aerodynamiczną pozycję jazdy. Zamocowane są do niej klamkomanetki połączone z hamulcami oraz przerzutkami – tylną i przednią. Pojazdy mają duże koła wyposażone w gładkie opony. Rower szosowy to najstarszy i najbardziej popularny jednoślad. Został stworzony z myślą o pokonywaniu długich dystansów w bardzo krótkim czasie. Początkowo stanowił wygodny i popularny środek transportu w jeździe rekreacyjnej. Obecnie jazda na rowerze szosowym przerodziła się w sport. Rywalizacja zawodników pokonujących długie i ciężkie trasy gromadzi co roku rzesze miłośników tej aktywności fizycznej. Trzy najważniejsze wydarzenia sportowe składające się na Grand Tour to Tour de France, Giro d'Italia oraz Vuelta a España.
Ramy rowerów szosowych wykonuje się najczęściej z aluminium lub karbonu, rzadziej zaś z tytanu lub stali. Poszczególne warianty różnią się między sobą nie tylko wagą, ale też stopniem absorpcji drgań i sztywnością. Przy wysokich prędkościach ważny jest każdy detal, dlatego kolarze muszą dbać o minimalizowanie masy jednośladu.
Rowery szosowe w naszym sklepie
Szosówki to najchętniej wybierane rowery. Nie mogło zabraknąć ich w asortymencie naszego sklepu. Zamierzasz uczestniczyć w wyścigach, a kolarstwo szosowe to Twój sposób na spędzanie wolnego czasu? Wybierz rower do szybkiej jazdy i przekraczaj własne granice. W naszej ofercie znajdziesz idealny dla siebie rower szosowy damski lub męski, który umożliwi Ci osiąganie dużych prędkości. Posiadamy rowery kolarskie od renomowanych producentów. Sprawdź rowery szosowe Giant, Trek, Rondo czy Marin. Każdy z nich został wykonany z dbałością o najdrobniejszy detal z najwyższej jakości materiałów i został objęty gwarancją producenta. Zapewniamy najniższą cenę i profesjonalne doradztwo przy wyborze jednośladu.
Rower szosowy – najpopularniejsze rodzaje
Bicykle szosowe dzielą się na podgrupy: wyścigowe, komfortowe, gravel, przełajowe, triathlonowe oraz elektryczne rowery kolarskie. Warto wiedzieć, czym różnią się od siebie.
Rowery wyścigowe Rowery szosowe wyścigowe to bardzo lekkie pojazdy stworzone z myślą o profesjonalnych kolarzach. Są wykonane z lekkich komponentów, aby rozwijać jak najszybszą prędkość. Ramy tych rowerów tworzy się z aluminium lub karbonu, a opony są bardzo wąskie. Dla zoptymalizowania osiągów rowerzyści poruszają się na nich w pochylonej pozycji.
Rowery Gravel Szosowy rower Gravel to w dosłownym tłumaczeniu rower żwirowy lub szutrowy. Ideą jego powstania jest zapewnienie wygody jazdy po drogach, gdzie asfalt zamienia się w leśną ścieżkę lub szuter. Te pojazdy najczęściej wyposażone są w hamulce tarczowe i mają koła w rozmiarze 32 mm lub większym. Docenią je rowerzyści, którzy chcą zapewnić sobie wysoki komfort jazdy, ale nie chcą tracić radości, jaką dają jazda po klasycznej szosie.
CX, czyli kolarki przełajowe CX to zmodyfikowany rower szosowy, który doskonale radzi sobie w bardzo wymagającym terenie. Ma grube opony oraz hamulce, które działają nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Rower przełajowy ma krótką ramę, środek supportu ulokowany jest nieco wyżej, a kąt wyprzedzenia widelca jest większy niż w rowerze szosowym. Taka budowa daje możliwość szybkiego zeskakiwania i wskakiwania na bicykl.
Rowery triathlonowe Jednoślady do triathlonu to bardzo aerodynamiczne maszyny z lekką ramą w opływowym kształcie, aby opór powietrza nie spowalniał kolarza. Rowerzysta, wsiadając na ten jednoślad, przyjmuje pozycję ciała wspartą na łokciach, dzięki czemu mięśnie kręgosłupa i ramion nie są mocno obciążone podczas jazdy. Ciało oparte na kierownicy stawia mniejszy opór powietrza i w efekcie zwiększa rozwijaną prędkość. Kąty rury podsiodłowej i główki ramy są większe niż w typowej szosówce. Dzięki temu miednica kolarza ułożona jest tak, aby kładąc stopni na pedały, mięśnie czworogłowe nóg nie były nadmiernie obciążone. Popularnymi rowerami szosowymi są również elektryki, które wspomagają kolarza w pokonywaniu trudnych dystansów. Bateria działa do 100 przejechanych kilometrów, a maksymalna prędkość rozwijana przez pojazd wynosi 25 km/h.
Niezależnie od tego, na który typ szosówki się decydujesz, wybieraj modele z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. Zapewniają one znacznie większą siłę hamowania, niż zwykłe szczęki.
Jak dobrać właściwy rozmiar ramy w rowerze szosowym?
Planujesz zakupić szosówkę i nie wiesz, jaki rozmiar ramy będzie dla Ciebie odpowiedni? Wystarczy, że zmierzysz długość nogi po jej wewnętrznej stronie. Najskuteczniejszym sposobem miary długości nóg jest włożenie między nie płaskiego przedmiotu np. książki. Stojąc na płaskim podłożu na bosaka, przyłóż do wewnętrznej strony nogi taśmę i zmierz odległość od podłoża do krawędzi przedmiotu, który podnoś w kroku, do momentu, aż odczujesz zauważalny dyskomfort. Odczyt tak zmierzonej odległości pokazuje długość nogi. Teraz wybierz odpowiedni rozmiar ramy. Dla rowerów szosowych pomnóż długość nogi, przez liczbę 0,665, a wtedy otrzymasz teoretyczny rozmiar ramy w centymetrach. Dla rowerów triathlonowych pomnóż długość nogi przez 0,665 - 3. Podany wynik to rozmiar ramy w centymetrach. Zachęcamy Cię do zapoznania się ofertą rowerów szosowych w naszym sklepie. Systematycznie poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty. W razie problemów z wyborem roweru, a zwłaszcza z rozmiarem ramy, chętnie służymy pomocą. Jeśli wybór wielkości roweru sprawia Ci trudność, skorzystaj z oferowanej w naszych salonach usługi bikefittingu. Sprawdź rowery szosowe męskie i rowery kolarskie damskie topowych marek.
Sprawdź popularne modele rowerów
Poznaj popularnych producentów w kategorii rowery szosowe
- Rowery szosowe Trek
- Rowery szosowe Kross
- Rowery szosowe Giant
- Rowery szosowe Specialized
- Rowery szosowe Orbea
- Rowery szosowe Pinarello
- Rowery szosowe Unibike
- Rowery szosowe Marin
- Rowery szosowe Rondo
- Rowery szosowe Diamant
Rowery szosowe w podziale na segmenty
- Rowery szosowe 26 cali
- Rowery szosowe 28 cali
- Rowery szosowe 29 cali
- Rowery szosowe karbonowe
- Rowery szosowe aluminiowe
- Rowery szosowe z hamulcami hydraulicznymi
- Rowery szosowe męskie
- Rowery szosowe damskie
- Rowery szosowe męskie Kross
- Rowery szosowe damskie Trek
- Rowery szosowe damskie Kross
- Rowery szosowe męskie Trek
- Rowery szosowe męskie Giant
Rowery szosowe a cena
- Rowery Szosowe do 10000 zł
- Rowery Szosowe do 8000 zł
- Rowery Szosowe do 7000 zł
- Rowery Szosowe do 6000 zł
- Rowery Szosowe do 5000 zł
Odkryj akcesoria, części, odzież rowerową
Porady i nowości dotyczące rowerów
Rowery elektryczne - FAQ
Jaki rower szosowy na początek?
Rower szosowy na początek powinien być dobrany przede wszystkim do możliwości rowerzysty – zarówno wielkością, wagą, jak i rozmiarem tarczy. Na start przygody z rowerami szosowymi warto wybierać modele z niższych grup napędowych. W takiej kategorii rowery szosowe pogrupowane są według ich wagi, ceny i precyzji działania. Ciężki i toporny jednoślad nie sprawdzi się na pierwsze przejażdżki, dlatego najlepiej zdecydować się na prosty i klasyczny model, który nie będzie wyróżniał się szczególnym wyglądem, ale spełni swoje najważniejsze zadanie – umożliwi rowerowe wyprawy za miasto, gwarantując komfort i radość z przejażdżki.
Jak dobrać rozmiar roweru szosowego?
Wybór odpowiedniego rozmiaru roweru szosowego może sprawić problem niejednemu użytkownikowi. Jak samodzielnie dokonać odpowiedniego pomiaru? Zmierz długość nóg od podłogi do krocza, uzyskaną wartość porównaj z tabelą na stronie producenta lub w opisie produktu, uwzględnij swój wzrost i styl jazdy, aby upewnić się, że jednoślad umożliwi Ci obranie właściwej pozycji. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym wpisie na blogu: Jak dobrać rozmiar ramy roweru?. Pamiętaj, że każdy producent może mieć inne tabele rozmiarów, a geometria rowerów różni się w zależności od modelu. W razie wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą, który może Ci pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru roweru szosowego.
Ile waży rower szosowy?
Rowery komfortowe szosowe są zazwyczaj dość lekkie. Przeważnie rowery szosowe nie przekraczają 7 kilogramów. Dla porównania rower górski waży 8 kilogramów. Co ciekawe, najlżejszy rower szosowy, czyli specjalny rower kolarski ważył jedynie 3,2 kilograma, co stanowi jednocześnie minimalną masę dopuszczaną do zawodów kolarskich przez Międzynarodową Unię Kolarską. W tym przypadku lekkość roweru przekłada się na możliwość osiągania znacznych prędkości na trasach.
Gdzie jeździć rowerem szosowym?
Rower szosowy jak sama nazwa wskazuje, jest zaprojektowany do jazdy po asfalcie. Ten jednoślad zabierze Cię przez płaskie drogi utwardzone aż do ciasnych serpentyn górskich. Użycie tego modelu kończy się zawsze, wtedy gdy kończy się droga asfaltowa. Rowery szosowe można podzielić na te, o klasycznej budowie ramy, dostosowane do długiej jazdy (endurance) oraz te, zaprojektowane z myślą o jak największej aerodynamice konstrukcji. Rower szosowy poradzi sobie na umiarkowanych rozmiarem asfaltowych wybojach. Na kiepskich pod względem jakości nawierzchni trasach, dużo lepiej poradzi sobie gravel.
Jaka średnia prędkość na rowerze szosowym?
Rower szosowy z uwagi na budowę (lekka rama, opony z małymi oporami toczenia oraz minimalnymi dla rowerzysty oporami aerodynamicznymi) pozwala uzyskać stosunkowo dużą jak na rower prędkość na asfaltach. Tyczy się to zarówno jazdy po terenie płaskim, podczas pokonywania podjazdów, jak i zjazdów. Rowery szosowe umożliwiają kolarzom na trasie bez długich podjazdów i zjazdów uzyskanie prędkości średniej od 20 do 30 kilometrów na godzinę. Przedział ten zależy w szczególności od poziomu kolarza oraz panujących warunków wiatrowych.
-
-
-
- Bestseller11 999,00 zł 8 062,80 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8 062,80 zł
- Bestseller10 299,00 zł 8 857,14 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8 857,14 zł
-
- Bestseller5 699,00 zł 3 874,28 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 874,28 zł
-
- Bestseller46 199,00 zł 41 579,10 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 41 579,10 zł
-
-
-
-
-
-
-
-
- Bestseller17 199,00 zł 13 107,58 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 13 107,58 zł
-
-
-
-
-
- Bestseller11 999,00 zł 9 599,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 9 599,00 zł
-
- Bestseller59 999,00 zł 53 999,10 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 53 999,10 zł
-
- Bestseller13 499,00 zł 11 999,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 11 999,00 zł
-
- Bestseller75 399,00 zł 67 859,10 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 67 859,10 zł